Choose your favorite flavor

  • Apricot Jam
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Strawberry Jam
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Blueberry Jam
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Raspberry Jam
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Apple with Blueberry Jam
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Orange Marmalade
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bosc Pear Jam
    Regular price
    from $6.00
    Sale price
    from $6.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Peach Jam
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemon with Ginger Jam
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Persimmon & Cinnamon Jam
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Yellow Squash and Pineapple Jam
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Quince Jam
    Regular price
    $16.00
    Sale price
    $16.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mirabelle Plum
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Plum Jam
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Lemon Marmalade
    Regular price
    from $12.00
    Sale price
    from $12.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Gift a Jam Box! 🎁

Homemade jam on its own is always a lovely gift—a jar to commemorate a housewarming, or a few for the friend that loves afternoon tea. We make impressive gift sets, decorated and they’re perfect for the holidays. Each set is handmade and comes with a wooden box and different styles of clothing covers.

  • Gift Box with 2 jars
    Regular price
    $36.00
    Sale price
    $36.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Sampler Gift Box with 6 flavors
    Regular price
    $36.00
    Sale price
    $36.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out

Traditional recipe

We cook our jams the old fashioned way without loads of sugar, store bought pectin, and only with local fresh fruit as the harvest comes on seasonally. Cooked low and slow in micro-batches, that’s how we give the best natural flavor.

Blog posts

Customer Reviews

Location

Available on Pickup or Delivery

Internet sales are restricted to direct delivery (in Marin county at a small fee) and pick-up (in Larkspur).

Shipping is prohibited in Cottage Food Operations in California. 

Get directions